Konya Özel Öğrenci Yurtları

Tütün Kız Yurdu

Tütün Kız Yurdu Odaları

Bizim milletimiz de eğitim denildiği zaman akan sular durmaktadır. Tabi bu eğitimi almak her zaman ikamet ettiğin yerde veya ailenin ikamet ettiği yerde olmamaktadır.  İnsan Bazen gelecek ve kaliteli eğitim için mecburen sevdiklerinden ayrılmak zorunda kalabilmektedir. Öğrenilen bilgiler hasretle yoğurularak daha değerli hale gelmektedir. Bu hasreti özlemi okumak ve okutmak için çoğu insanımız çekmektedir. Yıllarca üzerine titreyen yetiştirdiğin evladını daha iyi bir geleceği olsun diye uzaklara göndermek kolay değildir. Bu yüzden tüm aileler evladının kalacağı ve yaşayacağı öğrenci yurtlarını görmek istemesi normal karşılanması gereken bir durumdur. Çünkü emanet ettiği şey hayatının en değerli varlığıdır. Eğer bu emanet birde kız çocuğu ise o zaman özenme biraz daha fazlalaşabilmektedir.

Tütün Kız Yurdu Çevresi
Tütün Kız Yurdu Çevresi

Tütün Kız Yurdu

Emanetinize layık olan Tütün Kız Yurdu Konya İl merkezine 54 km uzaklıkta, olan sınırları içinde May Barajı, Akören Göleti, May ve Çat Deresi gibi güzellikleri barındıran Akören ilçesinde bulunmaktadır. Tüzün Kız Yurdu, Konya’nın Akören ilçesinde bulunmaktadır. Akören Ali Rıza Ercan Meslek Yüksek Okulu ile aynı bahçede bulunan kız yurdu 5 kat ve 34 odadan oluşmaktadır. 135 öğrenci kapasiteye sahiptir.2010 yılından beridir üniversitelilere barınma hizmeti veren yurdun en önemli artısı ulaşım probleminin olmamasıdır.

Tütün Kız Yurdu Odaları
Tütün Kız Yurdu Odaları

Öğrenciler yürüyerek birkaç dakika içinde MYO dersliğine gidebilir. Belki de kısıtlı imkânlar ile gönderdiğiniz öğrenciniz için bir de yol masrafına girmemiş olursunuz. İlçe halkının gelen öğrencilere kendilerine emanet edilmiş bir değer olarak gördükleri için öğrenciler gerek kaldıkları öğrenci yurdunda gerek ilçe içeresinde hiçbir sıkıntı ile karılaşmamaktadırlar. Kısacası gönül rahatlığı ile gözünüz arkada kalmadan Tüzün Kız Yurdunu tercih edebilirsiniz.

Tütün Kız Yurdu Fiyatlar
Tütün Kız Yurdu Fiyatlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir